Підгородненська гімназія №4

Меню сайта

Управління школою

Принципи управління школою:

 1. Принцип науковості. Науковий підхід у керівництві школою дає можливість приймати організаційно – адміністративні рішення й дії на основі глибокого проникнення в суть педагогічного процесу, в суть фактів і явищ шкільного життя;
 2. Принцип компетентності й відповідність. Структура знань сучасного керівника школи базується на органічному поєднанні теоретичного й практичного аспектів. Ця єдність означає:
 • вивчення теоретичних проблем, найбільш актуальних для практичної діяльності директора школи;
 • глибокий теоретичний аналіз стану вирішення кожного питання в школі;
 • чітке визначення на основі теорії завдань управління навчально – виховним процесом, виділення питань, на які необхідно звернути увагу в ході управління;
 • акумуляцію кращого педагогічного досвіду й упровадження його в практичну діяльність;
 • вибір доцільних форм і методів контролю засвоєння навчальних предметів;
 • створення здорової творчої атмосфери в педагогічному колективі.
 1. Принцип конкретності та діловитості. Цей принцип означає оперативність, чіткість, конкретність, результативність і точність у розв’язанні найактуальніших проблем.
 2. Принцип оптимізації. Принцип оптимізації в управлінні школою означає науково обґрунтований, найкращий вибір мети, засобів, методів управління, здійснення контролю з метою досягнення максимальних результатів у навчально – виховній роботі при раціональній затраті часу вчителів і учнів.
 3. Принцип економізації. Він полягає в раціональному й економічному використанні навчально – матеріальної бази, педагогічних кадрів, їх властивостей та часу вчителів і учнів.
 4. Принцип перспективності та цілеспрямованості. Директор повинен добре уявляти й прогнозувати перспективи розвитку школи, яку очолює, він визначає пріоритетні напрями в навчально – виховному процесі. Перспективність тісно пов’язана з цілеспрямованістю, їх об’єднує спільність мети. Усвідомлюючи розвиток школи на майбутнє, адміністрація правильно визначає педагогічні механізми реалізації мети навчання й виховання.
 5. Принцип плановості. Важливою умовою роботи школи є конкретне, чітке  планування.
 6. Принцип спеціалізації. Принцип спеціалізації характеризується певними рівнями:
 • спеціалізація адміністрації школи за  педагогічною освітою різного фаху;
 • певна спеціалізація вчителів у викладанні шкільних предметів у постійно визначених групах класів;
 • спеціалізацію можна вводити й у навчальній та виховній роботі.
 1. Принцип гуманізації. Гуманність є однією з найсуттєвіших ознак школи.
 2. Принцип національної свідомості й патріотизму. Він полягає в тому, що директор школи, вся адміністрація контролюють, як учителі школи використовують зміст освіти, позакласну й позашкільну роботу для виховання в учнів почуття національної гідності, патріотизму, як виховують у дітей готовність стати на захист України, любов, повагу, шанобливе ставлення до її символів.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Декабрь 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook