Підгородненський ліцей №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Поради педагогу

50 обов’язкових завдань для третьокласника

50 обов’язкових завдань для третьокласника

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів п’ятдесят розвивальних завдань і головоломок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики, загальної ерудиції тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання в школі, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Математична гра «Хто швидше рахує?». Цей комплект завдань є чудовою можливістю заохотити дитину до виконання математичних операцій і вдосконалити її навички додавання, віднімання, множення та ділення. У завданнях комплекту дитині пропонується розв’язати якомога більше математичних прикладів за обмежений відлік часу.

Вивчаємо синоніми (українська мова). Цей комплект завдань створено задля того, аби покращити знання дитини такої лексичної групи, як синоніми, що, в свою чергу, ілюструють красу української мови. Вживання синонімів робить мовлення дитини набагато виразнішим і влучним, дозволяє оперувати різними стилістичними забарвленнями близьких за значенням слів та уникати повторів.

Комплект: знайомство з антонімами. Цей комплект із чотирьох завдань наочно познайомить вашу дитину із антонімами. У кожному завданні дитині пропонується чотири пари антонімів з ілюстраціями, а також додаткове завдання, у якому необхідно самостійно підібрати антоніми до двох слів.

Вивчаємо омоніми (українська мова). Цей комплект завдань створено, щоб допомогти дитині вивчити таку цікаву лексичну форму, як омоніми. Кожне із завдань комплекту містить чотири омоніми, що проілюстровані відповідними малюнками.

Мій тиждень: учимось планувати справи. Це завдання допоможе дитині навчитись планувати свій час і важливі справи. Завдання являє собою планер, у якому дитині пропонується записати справи, які їй треба виконати впродовж тижня. Так вона вчитиметься цілеспрямованості та відповідальності.

Швидкочитання: фрагменти творів Івана Франка. Цей робочий зошит допоможе дитині покращити навички читання досить незвичним чином. У завданнях даються три фрагменти зі збірки казок Івана Франка «Коли ще звірі говорили» в дещо зміненому вигляді.

Прислів’я та анаграми (українська мова). Цей комплект завдань має комплексне призначення: він допоможе дитині вивчити 64 українських прислів’я, поміркувавши над їх сенсом; допоможе потренувати кмітливість, адже в кожному прислів’ї є слово, що зашифроване у вигляді анаграми, а також збагатить словниковий запас і кругозір.

Будуємо складнопідрядні речення за малюнками. Цей комплект завдань спрямований на розвиток мовленнєвої компетенції дитини та допоможе розвинути навички читання та письма, навчитися правильно будувати речення. Комплект з 6-ти завдань містить 30 речень, в яких пропущено одну з частин (головну або підрядну).

Зашифровані прислів’я: розгадуємо, читаємо й пишемо. Пропоноване завданняознайомить дитину з прислів’ями про дружбу, спонукатиме до міркувань над їх сенсом, збагатить словниковий запас, розвиватиме увагу й кмітливість. Дитині пропонується закреслити букви у квадратах і шестикутниках, прочитати у кружечках прислів’я про дружбу та записати їх.

Кольорові дроби. Цей комплект завдань покликаний наочно пояснити дитині таке математичне поняття, як «звичайний дріб», застосовуючи для цього різні геометричні фігури, поділені на певну кількість рівних частин. Виконуючи кожне завдання, дитина залучатиме зорову та м’язову пам’ять, просторове та кольорове сприйняття, що допоможе їй краще засвоїти нову інформацію.

Порахуй грошики в скарбничці. Цей комплект завдань покликаний проілюструвати дитині прикладне значення математики у звичайних життєвих ситуаціях, зробивши це на прикладі рахування грошей для поповнення скарбничок, а також покращити її навички додавання двозначних чисел.

Учимось рахувати час, що пройшов. Цей комплект завдань допоможе дитині покращити та закріпити навички визначення часу за аналоговим годинником і навчитись рахувати час, що пройшов. Також робота над завданнями дасть можливість потренувати виконання арифметичних дій додавання й віднімання.

Рекомендуємо друзям цікаву книжку для читання. Це завдання сприятиме формуванню мовленнєвої компетентності дитини, заохоченню до читання, розвитку уяви, фантазії й творчих здібностей. Дитині пропонується пригадати прочитані твори й намалювати обкладинку книжки, що сподобалася найбільше.

Замальовані комірки: тренуємо мислення. Цей комплект завдань сприятиме розвитку логічного та просторового мислення, довільної уваги та зорової пам’яті, навчить дитину помічати дрібні деталі й особливості конфігурації запропонованих фігур. Завдання комплекту мають зростаючий рівень складності, що дозволить розвивати відповідні навички поступово.

Вивчаємо фразеологізми (українська мова). Цей комплект завдань пропонує дитині у цікавій і незвичній формі поміркувати над запропонованими фразеологізмами та вивчити їхнє значення. Застосування фразеологізмів збагатить мовлення дитини, зробить висловлювання більш виразними, влучними та дотепними.

Випадкове малювання: створюємо малюнки з елементів. Цей комплект завдань спрямований на розвиток навичок малювання. Кожне з 8-ми завдань містить покрокову інструкцію малювання певної істоти або предмета, у якій є 6 варіантів зображення кожного елемента малюнка (відповідно до значень на гранях кубика).

Розмірковуємо, що означає бути справжніми друзями. Це завдання допоможе дитині осмислити поняття «дружба». Дитині потрібно прочитати й поміркувати над значенням тверджень, що характеризують поняття «дружба». У процесі виконання такого завдання дитина зможе замислитися про цінності дружби, розвиватиме вміння аналізувати, емоційний інтелект і мовленнєву компетентність.

Допомагаємо Землі стати чистішою. Це завдання спрямовано на розвиток екологічної свідомості дитини. Воно спонукає поміркувати, які речі забруднюють нашу планету й що ми можемо зробити для того, щоб допомогти їй стати чистішою.

Автостоянка: обчислюємо кількість місць. Завдання допоможе дитині розвинути математичне мислення, винахідливість і кмітливість, цікаво й просто оволодіти основними математичними поняттями, навчитися досліджувати, аналізувати.

Математичні стрілки: додавання. Це завдання-головоломка допоможе дитині розвинути логіко-математичне мислення, увагу й кмітливість. Дитині пропонується записати в порожніх кружечках необхідні числа. Для цього важливо знайти принцип, за яким кожна стрілка змінює число.

Учимося описувати відчуття (зорові, слухові, нюхові, смакові, дотик). Цей комплектзавдань допоможе дитині розширити словниковий запас і навчитися точніше описувати предмети навколишнього світу й свої відчуття. Кожне з 8-ми завдань містить малюнок. Ті відчуття, що викликає в дитини зображений предмет, потрібно записати у відповідні колонки, розділяючи за категоріями.

Розвиваємо логіку, добираючи ключі до замків. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати спостережливість, логічне мислення й кмітливість. Дитині пропонується визначити, до якого замка підходить кожен ключ, розмалювати знайдені пари одним кольором і з’єднати їх лініями.

Малюємо свою велику мрію. Це завдання допоможе дитині визначити власні мрії та оформити на малюнку найбільш значущу (на думку дитини. Завдання допоможе збагатити фантазію, розвинути уяву, дрібну моторику, навички малювання й читання, посилити інтерес до образотворчого мистецтва.

Чарівні фрази: вчимося словесно надавати підтримку. Це завдання допоможе дитині розвинути емоційний інтелект й усвідомити, яким чином через мовлення можна впливати на інших людей. Дитина збагатить словниковий запас, вчитиметься спілкуватися й висловлювати підтримку, а також менше реагувати на негативні висловлювання інших людей.

Малюємо однією лінією. Це завдання допоможе формувати художньо-продуктивну компетентність дитини, розвивати мислення у процесі творчої діяльності. Дитині пропонується: розглянути малюнки, намальовані однією лінією, спробувати повторити за пунктирними лініями, намалювати малюнки самостійно.

Веселі рівняння: шукаємо невідомі числа. Цей комплект допоможе дитині розвинути математичне мислення та кмітливість, а також навчитися знаходити значення невідомих членів математичного виразу. Кожне з 8-ми завдань комплекту – це своєрідна головоломка, побудована за принципом систем рівнянь і представлена в зрозумілій учням початкових класів формі.

Відгадай та поясни: складаємо анаграми й пояснюємо слова. Цей комплект з 9-ти завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас, розвинути логічне мислення й навички читання, запам’ятати правопис слів. Кожне завдання містить список з 10-12-ти слів і 5-6 малюнків.

Комунікативні навички: вчимося спілкуватись. Цей комплект завдань спрямований на розвиток комунікативних навичок дитини. У кожному завданні дитині пропонується дві ситуації спілкування, що потребують певної комунікативної дії або висловлення емоції. Дитині потрібно описати свою реакцію в кожній ситуації.

Цікава математика: визначаємо вагу тварин. Це завдання допоможе дитині розвинути математичне мислення, винахідливість та кмітливість, вміння знаходити значення невідомих членів математичного виразу. Дитині пропонується визначити вагу тварин та записати у потрібній комірці відповідь.

Самопрезентація «Дев’ять фактів про мене». Це завдання сприятиме розвитку емоційного інтелекту дитини, почуття самоприйняття, усвідомленню своєї індивідуальності. Дитині пропонується записати або зобразити графічно інформацію про себе у пропонованих віконечках.

Арифметичні мандрівки: додавання та віднімання в стовпчик. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел, водночас здобуваючи знання з географії. Кожне з 6-ти завдань комплекту містить від 9 до 13 прикладів та зашифровані назви трьох міст однієї з країн світу.

Арифметика для гурманів: додаємо та віднімаємо в стовпчик. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел, розвинути математичне мислення. Комплект складається з 10-ти завдань (всього 120 прикладів) на додавання та віднімання трицифрових чисел у стовпчик.

Відгадай та намалюй: загадки на різні теми. Цей комплект завдань спрямований на розвиток логічного мислення, уяви, кмітливості, навичок читання та письма. У кожному з семи завдань дитині пропонується відгадати чотири загадки на одну з тем, а також намалювати та записати відповіді до кожної у спеціально відведених місцях.

Знайди невідомі числа: весела математика. Це завдання допоможе дитині розвинути математичне мислення та кмітливість, вміння знаходити значення невідомих членів математичного виразу. Завдання сприяє розвитку логічного мислення, уваги, зосередженості.

Повертаємо фігури й тренуємо мислення. Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати просторове й аналітичне мислення, а також довільну увагу. Виконання завдань допоможе дитині підготуватись до сприйняття різних геометричних понять і сприятиме розвитку розумових здібностей.

Вивчаємо звичайні дроби наочно. Це завдання допоможе дитині вивчити таке математичне поняття, як звичайний або простий дріб. У ньому пропонується розмалювати кожну геометричну фігуру згідно із дробом, написаним поруч з нею.

Аналізуємо свій позитивний досвід. Це завдання пропонує дитині згадати значущі ситуації в житті, під час яких вона відчувала в собі такі важливі якості, як чуйність, розчулення, безкорисливість, розсудливість, цілеспрямованість, сміливість, щедрість, прощення та вдячність. Виконання цього завдання допоможе дитині поміркувати над важливими світоглядними та соціальними питаннями.

Учимо частини мови та сортуємо слова. Цей комплект завдань допоможе дитині добре запам’ятати такі самостійні (повнозначні) частини мови, як іменник, дієслово та прикметник. Кожне завдання присвячене певній темі й пропонує відповідний набір слів, це допоможе дитині не лише навчитись сортувати їх за частинами мови, а й одразу ж застосовувати, складаючи короткі речення або словосполучення.

Ілюстровані завдання «Дроби в малюнках». Цей комплект завдань допоможе дитині зрозуміти таке математичне поняття, як звичайний дріб, наочно покаже їй, що собою являють чисельник і знаменник, і сприятиме кращому засвоєнню даної теми за рахунок залучення зорової та м’язової пам’яті дитини.

Кросворд «Сонячна система». Цей кросворд допоможе дитині повторити астрономічні поняття, що безпосередньо пов’язані з нашою Сонячною системою, а також потренувати пам’ять, увагу, кмітливість і логічне мислення. Кросворд побудований за класичним принципом.

«Логіка ряду»: учимося знаходити закономірності. Це завдання-головоломка сприятиме розвитку логічного мислення дитини в поєднанні із тренуванням і покращенням математичних навичок додавання, віднімання та множення. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься аналізувати і тренуватиме математичне мислення.

Увага, розшук! Малюємо персонажів. Цей комплект має дещо незвичну форму завдань, оскільки покликаний розбурхати фантазію та уяву дитини, надаючи їй змогу творчо проявити себе. Під час виконання завдань дитина залучатиме знання, здобуті під час читання казок та перегляду мультфільмів, а також власні уявлення про те, як мають виглядати казкові персонажі, запропоновані їй для малювання.

Кольорові сни. Цей комплект завдань пропонує дитині унікальну можливість проявити себе й створити власні неповторні витвори мистецтва. Головна його цінність – це умови, в яких дитина розкриватиме свій творчий потенціал, розвиватиме фантазію та уяву, які є потужною силою для всебічного розвитку особистості.

Комахи: користь і шкода. Це завдання спрямовано на розвиток уміння аналізувати та порівнювати очевидні факти, робити припущення. Дитині пропонується поміркувати, яку користь та шкоду несуть комахи.

Підступний плід. Це завдання допоможе дитині з’ясувати, за якими ознаками можна об’єднувати плоди в групи: фрукти, овочі, горіхи. Учням і ученицям пропонується розмалювати, підписати й об'єднати малюнки 10-ти плодів у три групи: фрукти, овочі.

Ключі до гарного настрою: пишемо про себе. Це завдання сприятиме пізнанню дитиною себе, розвитку емоційного інтелекту. Дитині пропонується намалювати поганий і гарний настрій. Біля кожного ключика потрібно написати, що може покращити настрій. Також пропонується подумати, що може покращити настрій друзям дитини.

Визначаємо, які числа розміщено в колах. Це завдання допоможе дитині розвинути математичне мислення, увагу й кмітливість. Дитині пропонується розглянути, де розміщено числа в колах і відповісти на декілька запитань.

Скринька щастя. Що приносить нам задоволення? Це завдання сприятиме формуванню уявлення дитини про емоції, розвитку здатності розпізнавати почуття та позитивно мислити. Дитині пропонується скласти до скриньки все, що асоціюється в неї зі щастям: написати чи намалювати, що приносить їй задоволення.

Числова головоломка «П’ятнашки». Це завдання-головоломка допоможе дитині розвинути логіко-математичне мислення, увагу й кмітливість. Дитині пропонується вирізати й вставити пропущені пазли з числами таким чином, щоби сума по всім напрямкам складала 15.

Вчимося міркувати за аналогією. Ці завдання є відмінним практичним засобом для розвитку й тренування логічного мислення та вміння робити обґрунтовані умовиводи, які базуються на визначенні схожості й певних спільних принципів, закладених у двох наданих предметах.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Категория: Поради педагогу | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (28.02.2019)
Просмотров: 341 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook