Підгородненський ліцей №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Безпека в Інтернеті

Безпека в Інтернеті

Безпека в Інтернеті

 

У повсякденному житті кожна людина, дбаючи про свою безпеку, дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло; уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому; цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері; тримає сумку з гаманцем ближче до себе; з обережністю ставиться до незнайомців... Віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється від реального, тож, потрапляючи до Інтернету, не варто забувати про правила реального життя.

Дослідження Гарвардського університету виявило три найбільш поширені реальні загрози віртуального світу:

- сексуальні домагання;
- кіберагресія;
- доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація порнографії, віртуальних наркотиків, суїциду тощо).

 

Насправді, що таке Інтернет? Електронний океан, таємнича стихія, ув'язнена в кремнієвих кристалах і мідних проводах сучасних комп'ютерів. Неіснуючий всесвіт, що інший раз здається реальнішим, ніж наш матеріальний, "справжній" світ. Те, що вривається у кожен будинок, обвиває всю планету і свідомість всіх людей тугою мідно-кремнієвою павутиною; щось позаземне, незбагненне людському розуму, нікому не видиме, але всі це відчувають...

Справді, ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет. Якщо хтось кожного дня буде користуватися мережею принаймні 4 години, то, досягнувши шістдесятирічного віку, 10 років свого життя він просидить перед екраном комп’ютера. Але, погодьтесь, ніхто б не хотів, щоб на його надгробку вигравіювали слова: «Тут спочиває відданий Інтернетчик, який присвятив Інтернету шосту частину свого життя».

Сьогодні Інтернетом користується понад чверть населення земної кулі - 1,9 млрд. чоловік. Середній рівень інтернет-проникнення в світі наближається до 30%, а в розвинених європейських країнах цей показник досягає 70%. В Україні ця цифра становить 10-12 млн. осіб - близько чверті населення країни. При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. На тлі стабільно високого рівня користування інтернетом серед дітей віку 11-14 і 15-17 років, також зростає число дітей молодшого віку (6-10 років).

Каталізатором подальшого зростання чисельності інтернет-населення є проникнення мобільного зв'язку. Серед дітей від 7 до 10 років практично половина ходить з мобільним телефоном, і практично така ж цифра - близько половини дітей до 10 років - активно користуються інтернетом.

Динаміку проникнення Інтернет серед українських дітей можна цілком порівняти зі світовою. Якщо в 2003 році 90% дітей не користувалося ні мобільним зв'язком, ні телефоном, то вже в 2009 році близько 60% дітей всіх вікових груп не з чуток знають, що таке інтернет і мобільний телефон. 75% відвідувачів інтернет-кафе в Україну - діти.

На сьогоднішній день 90% підлітків і молодих людей користуються інтернетом (у школі і вдома). При цьому 60% дітей та підлітків спілкуються в чатах щодня. Половина дітей проводить в інтернеті 1-3 години щодня. Кожна десята дитина проводить в Мережі 5-10 годин щодня. Кожна восьма дитина «живе» в інтернеті.

Основною небезпекою для дітей в інтернеті більшість людей називає дитячу порнографію. Разом з тим, згідно з результатами досліджень, діти найбільш часто зустрічаються з наступними небезпеками в Мережі:

  • агресія;
  • сексуальні домагання;
  • заклики заподіяти шкоду;
  • переслідування, образу;
  • психологічний тиск;
  • шахрайство / крадіжки;
  • екстремізм;
  • неетична реклама;
  • порнографія;
  • комп'ютерні віруси.

 

Тим часом «не такий страшний чорт, як його малюють» - це прислів'я як ніщо інше наочно демонструє побоювання неофітів щодо інтернету.

Глобальна Мережа, як вікно у світ і інструмент доступу практично до будь-якої інформації, може впливати на здоров'я дитини непрямим чином - наприклад, вільний доступ до інформації про наркотичні засоби для однієї дитини лише зміцнить її знання в негативному їх впливі на організм людини, а для іншої - може викликати бажання їх спробувати.

Таких прикладів можна навести дуже багато. Тому грамотний інтернет-серфінг і знання правил роботи в Мережі безпосередньо пов'язані зі здоров'ям юних користувачів.

Правила безпечного "руху" в Інтернеті можна знайти на сайті "Онляндія - безпечна веб-країна".  

 

 

 

 

 

Корисні посилання:

 

Асоціація Інтернет-провайдерів «гарячих ліній» = The International Association of Internet Hotlines [Електронний ресурс] / INHOPE; European Commission; ICRA . – Електронні текстові дані. – 2009. – Режим доступу: https://www.inhope.org/ . – Загол. з титул. екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.

 

Безпека дітей [Електронний ресурс] / Корпорація Microsoft. – Електронні текстові дані. – [Україна], 2010. – Режим доступу:http://www.microsoft.com/ukraine/athome/security/children/default.mspx . – Загол. з титул. екрану. – Мова: укр., рос., англ. – Перевірено: 10.02.2010.

 

«Діти України» [Електронний ресурс] : [портал] / Ін-т засобів навч. АПН України ; дизайн Студії Молот. – Електронні текстові дані. – [Україна], 2004. – Режим доступу: http://www.children.edu-ua.net/ . – Загол. з титул. екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.

 

Конвенція про кіберзлочинність [Електронний ресурс] / ВР // Верховна Рада України : офіційний веб-сайт. – № 2824-IV ( 2824-15 ). – Електронні текстові дані. – К., 2005. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=994_575&chk=4/UMfPEGznhhqJg.ZilsJKtLHdlOUsFggkRbI1c . – Загол. з титул. екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.

 

Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень = The International Centre for Missing & Exploited Children [Електронний ресурс] / ICMEC; ICRA. – Електронні текстові дані. – 2009. – Режим доступу:http://www.icmec.org/missingkids/servlet/PublicHomeServlet . – Загол. з титул. екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.

 

On-ляндія – безпечна веб-країна [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://www.onlandia.org.ua/ukr/ . – Загол. з титул. екрану. – Мова : укр., рос. – Перевірено : 10.12.2009.

 

Про захист суспільної моралі [Електронний ресурс] : закон України / ВР; Л. Кучма // Верховна Рада України : офіційний веб-сайт. – № 1819-VI (1819-17). – Електронні текстові дані. – К., 2004. – Режим доступу:http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1296-15&chk=4/UMfPEGznhhqJg.ZilsJKtLHdlOUsFggkRbI1c . – Загол. з титул. екрану. – Мова: укр. – Перевірено: 10.02.2010.

 

TeachToday [Електронний ресурс] : living with technology / Teachtoday; дизайн Vivid Lime. – Електронні текстові дані. – 2008. – Режим доступу:http://www.teachtoday.eu/ . – Загол. з титул. екрану. – Мова: англ. – Перевірено: 10.02.2010.

 

 

Категория: Безпека в Інтернеті | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (11.02.2020)
Просмотров: 239 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook