Підгородненський ліцей №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Безпека в Інтернеті

Роль комп’ютерної грамотності батьків в інтернет безпеці дітей

РОЛЬ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ БАТЬКІВ

В ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕЦІ ДІТЕЙ

Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя

кожного з нас. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі, а в розвинутих країнах її колапс може призвести до колапсу цивілізації. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець.Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвитку різного виду страхів для дітей та їхніх батьків. Дорослі, не завжди маючи досвід спілкування в мережі, щонайменше, стривожені доступом своїх чад до цієї «темної та страшної мережі».

Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у

житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет.

Сьогодні Інтернетом користується понад чверть населення земної кулі –

1,9 млрд. людей. Середній рівень Інтернет-проникнення у світі наближається до 30%, а в розвинених європейських країнах цей показник досягає 70%. В Україні ця цифра становить 10-12 млн. осіб – близько чверті населення країни. При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. На тлі стабільно високого рівня користування Інтернетом серед дітей віку 11 -14 і 15-17 років, також зростає число дітей молодшого віку (6-10 років).Серед дітей майже всі ходять з мобільним телефоном, користуються CDMA модемами і активно користуються Інтернетом.На сьогоднішній день 90% підлітків і молодих людей користуються Інтернетом (у школі і вдома). Половина дітей проводить в Інтернеті 1 -3 години щодня. Ми всі знаємо, що основною небезпекою для дітей в Інтернеті більшість людей називає дитячу порнографію. Разом з тим, згідно з результатами досліджень, діти найбільш часто зустрічаються з наступними небезпеками в мережі:агресія;сексуальні домагання;заклики заподіяти шкоду; переслідування, образи;психологічний тиск;шахрайство / крадіжки;екстремізм;неетична реклама;порнографія;комп'ютерні віруси.

Та кожен батько, кожен вчитель повинен розуміти, що в руках дитини

можуть бути небезпечними звичайні ножиці, цвяхи, молоток, все залежить від того, які інструкції до використання певного інструменту дитині надати. Глобальна Мережа, як вікно у світ і інструмент доступу практично до будь-якої інформації, може впливати на здоров'я дитини опосередковано – наприклад, вільний доступ до інформації про наркотичні засоби для однієї дитини лише

зміцнить її знання в негативному їх впливі на організм людини, а для іншої –може викликати бажання їх спробувати.

На нас, дорослих і батьків, покладено велику відповідальність за наше

підростаюче покоління, тому ми повинні всіляко направляти діяльність дітей, навчити їх безпечно «ходити», не дозволяти їм працювати в Інтернеті без догляду. Адже на онлайнових просторах ризик зустріти неприємну особистість – більший: чати й форуми, в яких «пасуться» педофіли, радикальні політичні групи, сатанинські культи, мережні «оргії» – все це є небезпечним для дитини. А є ще ображаючий аморальний контент. При цьому йдеться не лише про порнографію, адже існує багато сайтів, присвячених піротехніці, суїциду, наркотикам.

Не менш небезпечне й залучення в азартні ігри. Навіть прості онлайнові

іграшки в неконтрольованій кількості можуть завдати дитині шкоди,

щонайменше відволікаючи її від занять і спокійного відпочинку, шкодячи

психічному та фізичному здоров'ю.

Результати дослідження ілюструють, що сьогодні в Україні щодо безпеки

в Інтернеті недостатньо інформовані як діти, так і їхні батьки та вчителі. При цьому залучення дорослих у процес навчання дітей з цього напряму

залишається вельми низьким, хоча 72,5% дітей виказали зацікавленість в

отриманні інформації. Тому вочевидь, необхідно задіяти масові канали

комунікації, щоб підвищити мотивацію, приділяти належну увагу он лайн-культурі молодих українців.

Розмова про використання Інтернет мережі в Андріївській ЗОШ №2 ведеться на засіданнях батьківського активу, нараді при директорові.

Саме в родині закладаються основи поведінки дитини в реальному світі, і

віртуальний простір не має бути винятком. Батькам слід приділяти серйозну увагу вихованню дітей і підвищенню їхньої обізнаності про загрози інформаційного середовища. Необхідно пам’ятати, що комп’ютер для дітей є інструментом навчання і розвитк у, а не тільки розваг та ігор. Незважаючи на широкі можливості віртуального спілкування, воно не може виключати і замінювати реальних стосунків між людьми.

Коли мова йде про будь-яке хобі дитини, зокрема і про Інтернет, перед

батьками постає одне й те саме завдання – визначити, на що спроможна їхня дитина, та підтримувати її у цих видах діяльності, тому брошура «Правила для батьків – користувачів Інтернету» дає змогу в інструктивній формі дати поради батькам.

Інколи діти тримають в секреті те, що вони користуються Інтернетом.

Вони також можуть не бажати, щоб батьки були в курсі їх дій в Інтернеті,

особливо, якщо діти вважають, що батьки обмежать їм доступ до Інтернету. З появою нової операційної системи Windows 7, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи на комп’ютері.

На практичному занятті клубу «Комп’ютерна грамотність для батьків»

батьки були ознайомлені з засобами батьківського контролю, можливістю

встановити:

- обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером;

- обмеження часу, протягом якого діти можуть входити у систему,

зокрема, дні тижня і години, коли доступ дозволено.

- обмеження доступу дітей до мережі Інтернет за допомогою веб -фільтра

батьківського контролю.

У залученні дитини до Глобальної Мережі повинні бути поступовість і

системний підхід.Батькам слід пам’ятати, що Інтернет є цінним ресурсом з великоюкількістю захоплюючої та навчальної інформації. Важливо не реагувати занадто емоційно та не накладати забагато обмежень на використання Інтернету дітьми.

Необхідно врахувати ризики, щоб забезпечити захист дітей та отримати все найкраще від цього прекрасного інструменту. Діти навчаються шляхом

експерименту, спроб і помилок. Якщо ви зацікавлені у використанні Інтернету і знайомі з надзвичайними речами, які в ньому є, ви відчуватимете себе вільніше під час обговорення теми Інтернету зі своїми дітьми. Підняття комп’ютерної грамотності серед батьків дасть змогу

гарантувати безпечну поведінку дітей в Інтернет мережі.

 

Категория: Безпека в Інтернеті | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (11.02.2020)
Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook