Підгородненський ліцей №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Шкільна бібліотека

Леонід Глібов

Доброго сонячного дня, шановні поціновувачі літератури! Продовжуємо нашу цікаву рубрику "Письменники-ювіляри 2022 року" і сьогодні героєм рубрики став Леонід Глібов -  український письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч.

Він народився у 1827 році на Полтавщині, 195 років тому. З дитинства захоплювався квітами, тому до нього навіть жартівливо віталися:"Льолику, квітчастий королику!".

Він писав вірші, був видавцем власної газети "Чернігівський листок", в якому друкував власні дописи під псевдонімом Простодушний, Дідусь Кенир, Капітан Бонвиван, П.Сонін. Газета проіснувала до 1863 року, коли Валуєвським циркуляром було заборонено українську мову.

Глібов працював викладачем у Чернігівській чоловічій гімназії. Учні завжди з повагою відгукувалися про свого вчителя, знали напам’ять його байки.

Відомий байкар був учителем Петра Антоновича Косача − батька Лесі Українки. Поетеса в дитинсві також зачитувалася його творами.

Залишив Глібов великий доробок: 107 байок українською мовою, 43 поезії, 27 віршованих загадок, 12 акровіршів, двох казок, поем і комедій, які і сьогодні дуже подобаються дітям. Можливо ви також читали його твори, наприклад, "Коник-стрибунець", "Цяцькований осел", "Щука, муха й бджола" та ще багато байок та збірок загадок! А якщо не читали, то рекомендую ознайомитись!)

Категория: Шкільна бібліотека | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (03.11.2022)
Просмотров: 39 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook