Підгородненський ліцей №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Сторінка логопеда

Вправи з артикуляційної гімнастики

Вправи з артикуляційної гімнастики

Артикуляційна гімнастика

Як проводити заняття

Заняття завжди розпочинайте в гарному настрої. Заздалегідь підготуйте дити­ну до тривалої, але цікавої роботи.

Логопедичні заняття слід проводити не менше трьох разів на тиждень.

Тривалість заняття для дітей 4 років становить близько 20 хвилин, для дітей 5—6 років — ЗО хвилин.

 

 

 

Орієнтовна схема заняття:

 • організаційний момент, артикуляційна гімнастика — 5—7 хвилин;
 • відпрацювання вимови певного звука — 7—10 хвилин;
 • пальчикова гімнастика, фізкультхвилинка, відпочинок — 3—5 хвилин;
 • відпрацювання вимови звука (робота з мовним матеріалом) та робота над дрібною моторикою пальців рук (малювання, розфарбовування тощо) — 5—10 хвилин.

Перш ніж приступити до занять, слід приділити увагу органам мовлення дити­ни, підготувати язик до постановки звука. Таке тренування проводять упродовж двох тижнів. Після вдалих результатів можна розпочинати роботу з автоматиза­ції звука в складах, словах, реченнях, текстах. Якщо дитина не може впоратися з якимось завданням, не сваріть її, а відкладіть це завдання на потім.

Завдання поступово ускладнюються, тож дитина потребує певного часу для від­починку. Задля зняття втоми проведіть із нею пальчикову гру, фізкультхвилинку, логоритмічну вправу.

Бажаємо вам успіхів та цікавих занять!

Відео: Артикуляційна гімнастика для дітей 1-3 роки

Артикуляційна гімнастика

Артикуляційну гімнастику слід проводити щодня. Дитина має бачити своє об­личчя, тож дорослий може сісти разом із нею перед великим дзеркалом або дати їй люстерко. Усі вправи потрібно виконувати чітко, дотримуючись правил.

Основні вправи

 1. «Жабенятко». Посміхнутися, показати зціплені зубки. Утримувати губи в та­кому положенні 5-10 секунд. Повторити 3—4 рази.
 2. «Млинці». Посміхнутися, трохи відкрити рот, покласти широкий передній край язика на нижню губу, затримати спокійно широкий язик на рахунок від 1 до 5—10, потім розслаблений язик плавно занести за нижні зуби.
 3. «Смачне варення». Посміхнутися, відкрити рот і широким переднім краєм язи­ка облизати верхню губу, рухати язиком зверху вниз, ніби «затягуючи» смачне варення в рот.
 4. «Слоник». Губи витягнути «трубочкою» вперед, як під час вимовляння зву­ка [у]. Губи й зуби майже зімкнені. Утримувати губи в такому положенні 5—10 секунд.
 5. «Чистимо зубки». Посміхнутися, показати зуби, відкрити рот і кінчиком язика «почистити» нижні (верхні) зуби зсередини.
 6. «Неслухняний язичок». Посміхнутися, трохи відкрити рот, спокійно покласти широкий язик на нижню губу, поплескати його губами, вимовляючи «пя-пя- пя», а потім потримати спокійно широкий язик у відкритому роті під рахунок від 1 до 5—10.
 7. «Маляр». Посміхнутися, відкрити рот і «пофарбувати» широким кінчиком язи­ка тверде піднебіння. Язик рухати вперед-назад.
 8. «Індик». Злегка відкрити рот, покласти широкий язик на верхню губу, рухати широким переднім краєм язика по верхній губі вперед і назад, не відриваючи язик від губи, ніби погладжуючи її. Спочатку рухи повільні, потім прискорити темп і додати голос, поки не почується «бл-бл-бл».
 9. «Конячка». Посміхнутися, відкрити рот, поклацати кінчиком язика («коник цокає копитами»).

Додаткові вправи з артикуляційної гімнастики

 1. «Гойдалка». Посміхнутися, показати зуби, відкрити рот, покласти широкий язик за нижні зуби з внутрішнього боку й утримувати його в такому положен­ні на рахунок до 5. Потім підняти широкий язик за верхні зуби з внутрішнього боку і теж утримувати на рахунок до 5. Так почергово 5—6 разів міняти поло­ження язика.
 2. «Годинник». Посміхнутися, трохи відкрити рот, висунути язик якомога далі вперед і робити ним рухи праворуч-ліворуч, торкаючись поперемінно куточків рота.
 3. «Хом’ячок». Язик без напруження почергово впирається в праву та ліву щоки, затримуючись у кожному положенні на 3—5 секунд.
 4. «Їжачок». Рот закритий. Виконувати рухи язиком по колу між губами та зуба­ми то за годинниковою стрілкою, то проти.

 

Джерело 

Категория: Сторінка логопеда | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (29.12.2017)
Просмотров: 475 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook