Підгородненська гімназія №4

Меню сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Виховна робота

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні


      Одне з молодих українських свят має непросту історію і важливе значення. Адже воно безпосередньо пов’язане з подіями, що розпочалися в Києві 21 листопада 2013 р. і пізніше отримали назву Революції Гідності, яка спричинила ґрунтовні зміни в суспільно-політичному житті країни, багатьох її громадян. 20 лютого 2014 р. – своєрідна кульмінація Революції Гідності, коли в центрі столиці України відбулися криваві сутички. Цього дня на Інститутській вулиці Києва силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких згодом назвали «Небесною Сотнею».

      11 лютого 2015 р. указом Президента України з метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей та європейського вибору країни, «увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості», в Україні було встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого. Тож у цей день вшановують Героїв Майдану, який продемонстрував здатність українців до самоорганізації, взаємодопомоги та самопожертви, виявив, що для наших співвітчизників, незалежно від регіону проживання, етнічної належності та мови, найважливішими залишаються людська гідність, прагнення до справедливості та права самостійно обирати свою долю. І хоча події, що, зрештою, утворили феномен Євромайдану, не мають однозначного тлумачення в суспільстві, втім, беззаперечним є той факт, що вони обумовили зростання самоповаги, патріотизму та солідарності громадян України, внесли суттєві корективи в процеси самоідентифікації та творення української політичної нації, засвідчили важливий факт поступового формування в Україні громадянського суспільства.

       Доленосні події, що відбувалися в нашій країні в лютому 2014 р., не могли не позначитися на житті педагогічного та учнівського колективу нашого навчального закладу, який підтримав утвердження в країні демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України. Отже, День Героїв Небесної Сотні, як і День Гідності та Свободи, що відзначається 21 листопада, – це не просто чергові свята в нашому календарі – вони є твердженням ідеалів свободи і демократії, а так само пошаною тих людей, які заплатили життям за свій вибір та активну громадянську позицію.

 

Заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

КЗ Підгородненський НВК №4

Тип та назва заходу

Термін проведення

Клас

Кількість учнів

Відповідальний

1

Виховні години за темою : «Слава Небесній Сотні»

19.02.2018 р.

1-11

185

Класні керівники

2

Загальношкільна лінійка пам’яті:  «Герої не вмирають!»

20.02.2018 р.

1-11

185

ЗВР Волок Л.П.

3

Перегляд документального фільму «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила»

20.02.2018 р.

8-11

60

Класні керівники 8-11 класів

4

Тематична виставка, присвячена  пам’яті Героїв Небесної Сотні: «Хроніка подій Майдану»

19-23.02.2018 р.

1-11

185

Бібліотекар

Колихаєва Н.В.

 

 

 

Категория: Виховна робота | Добавил: pidgorodnenskaschool4 (22.02.2018)
Просмотров: 476 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2023
uCoz facebook